Miesiąc listopad to czas zadumy, refleksji i pamięci o osobach zmarłych oraz tych, którzy stracili swoje życie w obronie naszego kraju. Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno-moralnych oraz uczuć patriotycznych. Nasze przedszkolaki „ Sówki” i „Wróbelki” wraz z wychowawczyniami wybrały się na spacer na cmentarz w Ciasnej, aby oddać hołd i zapalić znicze. W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. Wyjście na cmentarz w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.