WYCIECZK GRUPY PSZCZÓŁKI DO KALINY

Dnia 13 czerwca starszaki z przedszkola w Glinicy odwiedzili FUNZEUM w Gliwicach. To niezwykłe i wyjątkowe miejsce, prawdziwe KRÓLESTWO ŚWIATŁA I KOLORU- gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą. Gliwickie muzeum wykorzystuje nowoczesne technologie cyfrowe i umożliwia dzieciom zdobywanie wiedzy w sposób: nowoczesny, interesujący i zapewniający rozrywkę. Uczniowie odwiedzili 3 strefy:

-strefę światła

-strefę koloru

-strefę zabawy.

Dzieci odbyły niezwykłą podróż przez poszczególne kolory, sprawdzały ciepłotę swojego ciała, oglądały interaktywne instalacje. Przedszkolaki przeprowadzali doświadczenia ze światłem i kolorami, wygrywali melodie na podłogowym pianinie. Były jeszcze kolorowanki- każde dziecko kolorowało wybrane przez siebie zwierzątko, które później zostało ożywione i można je było zobaczyć w ruchu- na wielkiej ścianie. No i na koniec- kraina zabawy. A tu: podniebny plac zabaw, basen z podświetlanymi piłkami, duże klocki i wiele innych atrakcji. Z pewnością była to wyjątkowa i długo niezapomniana wycieczka:)

Leave a Comment