Wigilia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy z niecierpliwością i przeżywamy go uroczyście.  W naszym przedszkolu dzieci co roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne oraz chętnie uczestniczą w bożonarodzeniowych przygotowaniach. W całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w odświętnych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenia. Przedszkolaki i pracownicy symbolicznie podzielili się opłatkiem, a następnie wspólnie zjedli tradycyjny wigilijny obiad. Nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz otwierania prezentów pod choinką. Kultywowanie takich zwyczajów jest szczególnie ważne dla dzieci.  Takie uroczyste momenty nie tylko utrwalają wiedzę dzieci na temat zwyczajów świątecznych, ale także wzmacniają serdeczne relacje między nimi.