21marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziła przygotowana kukła Marzanna oraz kolorowy transparent „Witamy Wiosnę”

Kiedy wszystko było już gotowe z przedszkola ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka… Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowymi kwiatami. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia dzieci sadziły w doniczkach cebulki na szczypiorek.

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre