17.10. dzieci z Przedszkola w Glinicy brały udział w akcji „My nie gryziemy”- bezpieczna komunikacja dziecka z psem, organizowanej przez fundację Pani Ewy Naworol. Zajęcia odbyły się w amerykańskiej ciężarówce z mobilną salą edukacyjno – multimedialną, co stanowiło ogromną atrakcję. Podczas warsztatów dzieci mogły poznać Psi Język wyrażany poprzez mowę ciała, zachowania mogące prowadzić do ugryzienia czy ataku, a także nauczyć się bezpiecznej pozycji, którą należy przyjąć w przypadku ataku psa oraz odpowiedniego traktowania zwierząt. Rozmawialiśmy także o zwyczajach wilków-bliskich kuzynów psa, po których odziedziczył wiele cech oraz o prawidłowej opiece i zachowaniu wobec czworonoga, z którym mieszkają. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest odpowiednie traktowanie, żywienie i wychowanie zwierzęcia. Poznały konsekwencje nieprawidłowego zachowania wobec niego i nieodpowiedniego karmienia, a także nauczyły się po nim sprzątać. Po zajęciach wszyscy otrzymali książeczki edukacyjne podsumowujące zdobytą wiedzę oraz różowe baloniki z logo fundacji. Było super!