Dnia 1 czerwca z okazji DNIA DZIECKA przedszkolaki z wszystkich grup wzięły udział w IX OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Celem tego projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

 Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Przed biegiem odśpiewaliśmy hymn i odbyła się oczywiście rozgrzewka, poprowadzona przez znakomitych maratończyków. Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg w kategoriach wiekowych z podziałem ma dziewczynki i chłopców, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona wręczeniem specjalnych medali oraz dyplomów.

Gratulujemy 175 wspaniałym biegaczom!

Leave a Comment