5 października WRÓBELKI I SÓWKI pojechały świętować Dzień Pieczonego Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach sportowych, których bohaterem był ziemniak. Wiele radości sprawiły dzieciom konkurencje sportowe i zbieranie ziemniaków. Jak na piknik przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Można było zjeść pieczone ziemniaki z ogniska i pyszne babeczki przygotowane przez mamusie. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał dzieciom. Spotkanie było bardzo udane czego dowodem były uśmiechy na twarzach dzieci. Bardzo dziękujemy Państwu Klimek za zaproszenie na swoje pole na tak wspaniałe święto. Ten ciepły jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

Leave a Comment