We wtorek 18 października, w Przedszkolu w Ciasnej odbyła się uroczystość z okazji ,,Międzynarodowego Dnia Drzewa”. Jej celem było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Od samego rana na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały i nazywały drzewa. W czasie zabaw badawczych oglądały i dotykały ich liści oraz owoców. Następnie każda grupa wykonała pracę plastyczną pt. „Jesienne drzewo”. W ramach święta została przeprowadzona  akcja posadzenia drzewa na terenie naszego ogrodu przedszkolnego.  Po posadzeniu drzewka dzieci złożyły ślubowanie, w którym obiecały, że będą o nie dbać i je szanować.

Leave a Comment