Spotkanie z panią leśnik

51265920_397499804339262_5837167718440108032_n

W styczniu zawitała do nas pani leśnik Małgorzata Matejczyk, która przeprowadziła w grupie Małych Odkrywców i Wesołych Słoneczek bardzo ciekawe zajęcia na temat dokarmiania zwierząt w zimie, wykorzystując różne ilustracje, obrazki, eksponaty oraz naturalne okazy. Dzieci zostały zapoznane z różnymi zwierzętami i dowiedziały się, dlaczego niektóre z nich gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Poznały również gatunki ptaków, które najczęściej odwiedzają karmniki na naszych terenach. Pani leśnik uwrażliwiła dzieci na obowiązek pomocy zwierzynie w trudnym dla niej, zimowym czasie. Na koniec dzieci wzięły udział w konkursie, w którym odpowiadały na pytania sprawdzające ich wiedzę na temat dokarmiania zwierząt podczas zimy.

Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie za spotkanie oraz smakołyki dla ptaków odwiedzających przedszkolne karmniki :).