„Sówki” i „Wróbelki” pojechały do magicznego miejsca, Planetarium Śląskiego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie – największego i najstarszego planetarium i obserwatorium astronomicznego w Polsce. Uczestniczyły tam w seansie dydaktycznym „Kometa nad Szwajcarską Doliną”. Dzieci śledziły losy Bereniki i Jurka, którzy zgubili się w Parku Śląskim. Wędrując wśród drzew trafiają pod Planetarium Śląskie, którego budynek zamienia się w gigantyczny statek kosmiczny. W podróży w stronę tytułowej komety dzieciom towarzyszy Mikołaj, który opowiada pasażerom Planetarium o gwiazdozbiorach, planetach i innych ciałach niebieskich. Następnie wzięły udział w warsztatach w stacji meteorologicznej, podczas których poznały „Tajemnice latającego balonu”, przybliżono im tajniki pracy w stacji meteorologicznej oraz wcieliły się w rolę obserwatora pogody. Poznały również mechaniczne i elektroniczne przyrządy meteorologiczne, a także samodzielnie tworzyły mapę pogody. Wycieczka była bardzo atrakcyjna i na długo pozostanie w naszej pamięci. Dzieci wróciły zmęczone ale bardzo zadowolone.

Leave a Comment