7 maja starszaki uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Podczas zwiedzania muzeum oglądaliśmy interesujące prelekcje na temat śląskiej tradycji związanej z wypiekiem chleba oraz o szacunku do chleba. Mogliśmy zobaczyć, jak dawniej mieszkali ludzie i jakimi narzędziami się posługiwali w gospodarstwach domowych. Według nas jednym z ciekawszych narzędzi (i niestety zapomnianym) była ręczna obieraczka do jabłek. Podczas wycieczki mieliśmy możliwość upieczenia własnej plecionej bułki!! Odwiedziliśmy również dawną klasę szkolną. Siedząc w ławkach z kałamarzami przez chwilę mogliśmy poczuć się, jak uczniowie z dawnych lat.  Z uwagą oglądaliśmy przybory szkolne naszych dziadków i pradziadków, dawne stroje uczniów oraz wyposażenie sali lekcyjnej. Dużą atrakcją było pisanie rysikiem po tabliczce kamiennej.