Już od najmłodszych lat należy wpajać dzieciom szacunek do polskich symboli i przywiązania do swojej Ojczyzny. Jak co roku w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona na celu kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych: godła, flagi i hymnu oraz pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji.

W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na biało-czerwono, by podkreślić rangę uroczystości i świętować ten wspaniały, wyjątkowy dzień. Na początku świętowania przedszkolaki w postawie na baczność odśpiewały Hymn Polski. Dzieci utrwaliły wiadomości o Polsce podczas oglądania filmu edukacyjnego, następnie wykonały zadania związane z symbolami naszego kraju. Na zakończenie wykonały pracę plastyczna przedstawiająca flagę Polski.

Leave a Comment