27 pażdziernika  obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dyni. Na początku dzieci obejrzały ciekawy filmik edukacyjny  „Dynie” w którym zapoznały się z  pochodzeniem, odmianami i wartościami odżywczymi oraz co można z nich ugotować. Święto przeplatały różne zabawy z muzyką. Nasi przedszkolacy chętnie wypowiadali się na temat wyglądu, kształtu, koloru, wielkości i ciężaru zgromadzonych dyń. Ciekawym doświadczeniem była zabawa badawcza „Co dynia ma w środku?” – dzieci dotykały miąszu, smakowały pestki. Fajnymi zabawami okazały się zabawy drużynowe: „Podaj dynię”, „Dyniowy slalom”, „Kręgle”. Po tych wyczynach wszyscy odpoczęli przy herbatce i  „Dyniowych muffinkach”. Podsumowaniem święta było wręczenie nagród i dyplomów dzieciom, które wzięły udzial w konkursie „Dyniowe cudeńka”. 

Leave a Comment