Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję „Sprzątania Świata”, która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety, dlatego „Myszki” i „Kotki” wybrała się na wycieczkę do lasu w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni i zbieraniu śmieci. Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom. Dzieci w tym dniu poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Słuchały odgłosów lasu, śpiewu ptaków, stukanie dzięcioła oraz wiele innych atrakcji. Przedszkolakom udało nam się także zebrać różne dary jesieni (między innymi kolorowe liście, szyszki, żołędzie, trochę mchu oraz suche igły drzew iglastych). Również wysprzątaliśmy las i okolicę. Dzieci dowiedziały się, jak  należy dbać o przyrodę, chronić ją by korzystać z jej uroków, a przede wszystkim  próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie –  „Dlaczego trzeba sprzątać świat?”.

W tym dniu dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Leave a Comment