Niejeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka ,,Żabki”  przekonały się podczas spotkania ze strażakami z OSP Dzielna, OSP Jeżowa i OSP Sieraków Śląski w dn.12.05.2023r.  Na plac przedszkolny zajechały wozy strażackie i  ubrani panowie strażacy. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Powtórzyły numery alarmowe. Uczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, a wykorzystując fantom, poznały zasady  resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Miały również możliwość z bliska podziwiać  wyposażenie, jakim dysponuje Ochotnicza Straż Pożarna podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, a nawet spróbować zrzucić butelkę z wodą z pachołka silnym strumieniem wody. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

Serdecznie dziękujemy Panom – Andrzejowi Lempa – Prezesowi OSP Dzielna, Grzegorzowi Gocyła – Zastępcy Naczelnika OSP  Dzielna,  Helmutowi Ulfik – Sekretarzowi Zarządu OSP Dzielna, Marcinowi Czaja- Naczelnikowi – OSP Jeżowa,  Grzegorzowi Wrenczyckiemu – Członkowi OSP Sieraków Śląski:  za czas poświęcony dzieciom i pogłębianie wiedzy o bezpieczeństwie oraz pracy strażaków!

Leave a Comment