W ramach realizacji tematu „Bezpieczna droga do Przedszkola” dnia 27 września nasze Przedszkole odwiedził pan policjant – Dzielnicowy z Ciasnej. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulice, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant, pałkę, odznakę „Policjanta” a także przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową. Policjant zwrócił uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżył im na czym polega praca Policjanta. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Nauczyciele oraz Dzieci składają serdeczne podziękowania Panu policjantowi  za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. DZIĘKUJEMY!!

Leave a Comment