Dzień Kolejarza obchodzimy 25 listopada, w dniu patronki kolejarzy -św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Święto to, jest doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom zawodu kolejarza. Z tej właśnie okazji 29 listopada odwiedził nas Pan Kolejarz- Tatuś Ani z naszego przedszkola. Zaproszony gość przeprowadził bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci. Opowiedział przedszkolakom o swojej pracy, jak bezpiecznie podróżować pociągiem oraz jak należy zachować się na przejeździe i stacji kolejowej. Odpowiadał na pytania małych „ciekawskich” przedszkolaków.  Najwięcej radości sprawiła wszystkim możliwość przymierzenia czapki kolejarza oraz wspólna zabawa w „Pociąg”. Na zakończenie dzieci wręczyły samodzielnie wykonaną książeczkę i podziękowanie. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze oraz przyczyniło się do pogłębienia wiedzy na temat zawodu kolejarza. Panu kolejarzowi za zajęcia i  poświęcony czas bardzo dziękujemy.

Leave a Comment