Chcąc przyśpieszyć nadejście wiosny ,,ŻABKI” z naszego przedszkola postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Najpierw oglądały, porównywały różne nasiona pod lupą, rozróżniały wielkości i kolory. Zgromadziły potrzebne rzeczy: doniczki, słoiki, gazę, konewkę, ziemię oraz różne nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie wysiewały do doniczek nasiona ogórków, cebuli, rzodkiewki, sadziły cebulki, fasolkę, rzeżuchę, seler, marchew, groch oraz różne kwiaty i zioła. Odczytywały nazwy zasianych warzyw, kwiatów i ziół. Założone hodowle wzbogaciły kącik przyrody, który stał się miejscem do obserwacji kolejnych etapów wzrostu roślin. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach. Zabawa i doświadczenie z zajęć była wyśmienita, pełna wrażeń i bogata o nowe doświadczenia i wiadomości.

Leave a Comment