Międzypokoleniowe spotkanie pełne radości i wzruszeń

Dziś dzieci z grup Sówek i Wróbelków wybrały się z wyjątkową wizytą do Domu Seniora w Panoszowie. Przedszkolaki przygotowały dla seniorów piękny występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Podczas spotkania dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny – były tańce, wspólne śpiewanie piosenek, gra na instrumentach oraz recytacja wierszy. Występ wzbudził wiele radości, uśmiechów i wzruszeń wśród zgromadzonych seniorów, którzy nagrodzili małych artystów gromkimi brawami.

Po części artystycznej seniorzy zaprosili dzieci na miły poczęstunek, a następnie wspólnie spędziliśmy czas na rozmowach i zabawach. Starsi panowie z ogromnym zaangażowaniem uczyli dzieci podstaw gry w szachy, co było pięknym przykładem międzypokoleniowej współpracy i dzielenia się wiedzą. Z kolei starsze panie prezentowały swoje własnoręcznie wykonane wyroby z gipsu oraz różnorodne ozdoby, opowiadając o swojej pasji i pracy twórczej.

Było to niezwykle miłe, serdeczne i sympatyczne spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Takie chwile pokazują, jak ważne i wartościowe są spotkania międzypokoleniowe, pełne wzajemnego szacunku, życzliwości i radości ze wspólnie spędzonego czasu.

Share

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *