24 lutego „Sówki” i „Wróbelki” uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach badawczych.

Przedmiotem eksperymentów było: spowodowanie wybuchu wulkanu, wytworzenie kolorowego deszczu, wywołanie ruchu kolorowych bąbelków w cieczy, zainicjowanie wędrówki wody z naczynia do naczynia.

Dzieci badały również, czy rodzynki mogą tańczyć, do czego można wykorzystać magnes, dlaczego piłeczka może poruszać się w powietrzu oraz co się stanie, gdy do coli wrzucimy mentosy.

Do eksperymentów użyto produktów spożywczych (soda spożywcza, olej, ocet, barwniki spożywcze). Wszystkie zabawy były bardzo bezpieczne i przeprowadzone z zachowaniem zasad bhp.

Przedszkolacy stawiali hipotezy, sprawdzali ich poprawność, wysuwali wnioski z przeprowadzanych doświadczeń, a przy tym wspaniale się bawili.