Choć za oknem jeszcze zima to w Przedszkolu w Glinicy w minionym tygodniu było bardzo barwnie i kolorowo. Od 22 – 26 lutego w naszym przedszkolu prowadzony był cykl zajęć pt. „KOLOROWY TYDZIEŃ”. Każdy dzień tygodnia miał inną barwę i inną tematykę.

PONIEDZIAŁEK – ZIELONY – DZIEŃ EKOLOGII – W tym dniu dzieciaki uczyły się jak dbać o Naszą Planetę Ziemię, a przede wszystkim jak należ segregować odpady by móc je powtórnie wykorzystać.

WTOREK – POMARAŃCZOWY – DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA – Tego dnia przedszkolaki poznały piramidę zdrowia oraz produkty, które należy spożywać, aby być zdrowym, dowiedziały się również, iż za nasze zdrowe samopoczucie odpowiedzialne są witaminy, które zawarte są w owocach i warzywach oraz produktach, które należy codziennie spożywać. Ponadto wyróżniały jedzenie zdrowe od niezdrowego tworząc ZDROWY TALERZYK. Podsumowaniem tego dnia było wspólne wykonanie ZDROWEGO SOKU z owoców i marchewki.

ŚRODA – NIEBIESKI – DZIEŃ WODY – Ten dzień poświęcony był wodzie. Dzieci rozmawiały o oszczędzaniu wody oraz o częstym jej piciu każdego dnia. Dzień wody był także dniem WODNYCH EKSPERYMENTÓW, które wywołały u dzieci wiele emocji i zachwytu.

CZWARTEK – ŻÓŁTY – DZIEŃ SŁOŃCA – Dzień żółty, ciepły jak słoneczko wprowadził dzieciaki w różnego rodzaju zabawy muzyczno – taneczne, w których głównym akcentem był kolor żółty. Przedszkolaki miały także możliwość skosztowania i nazywania owoców w kolorze żółtym. Wspólna słoneczna praca plastyczna rozjaśniła wystrój naszego przedszkola.

PIĄTEK – KOLOROWY – DZIEŃ TĘCZY – Ostatnim dniem kończącym cykl zajęć o kolorach był BARWNY DZIEŃ TĘCZY. Tego dnia dzieci poznały historię tęczy, dowiedziały się, że kolory mogą się mieszać, a dzięki temu powstają nowe. Wielką frajdą okazały się zabawy z tęczową chustą animacyjną, które wywołały u dzieci wiele radości i pozytywnych emocji. Zakończeniem dnia była wspólna praca nad MEGA TĘCZĄ, która została wyeksponowana w przedszkolnej szatni.

Mamy nadzieję, że KOLOROWY TYDZIEŃ podobał się wszystkim Naszym Przedszkolakom i wróci do nas w przyszłym roku.

Dziękujemy bardzo Rodzicom za zaangażowanie i codzienne ubieranie swoich pociech w kolory poszczególnych dni.