Powitanie wiosny na stałe jest wpisane w nasz przedszkolny kalendarz. Dzieci brały udział w zajęciach i zabawach przybliżających ten zwyczajW pierwszy dzień kalendarzowej wiosny 21 marca, w promieniach słońca pięciolatki i sześciolatki z przedszkola w Ciasnej przemaszerowały po naszej miejscowości w barwnym korowodzie z piosenką na ustach. Z pięknym własnoręcznie wykonanym transparentem „EKOPRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ”, z ekologicznymi hasłami i marzanną w stroju z materiałów wtórnych, wesoło z radosnym uśmiechem witaliśmy wiosnę.Mając na uwadze ochronę środowiska, nie spaliliśmy marzanny ale jej strój posegregowaliśmy do odpowiednich worków na odpady. Powitanie wiosny było wspaniałą okazją do kształtowania u dzieci postawy proekologicznej i dbałości o przyrodę. Nasi milusińscy dobrze wiedzą, w jaki sposób dbać o nasze środowisko.

Leave a Comment