22 marca w naszym przedszkolu w Jeżowej odbył się ,,Dzień Wody”. W tym dniu wszystkie dzieci ubrane były na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci w czasie zabaw badawczych poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa- co tonie?  Najśmieszniejsze były wyścigi papierowych statków…. a na koniec w nagrodę –  smaczna niebieska galaretka!!! Po tych zajęciach dzieci wiedzą i rozumieją, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę!