„Bez wody nie ma życia, więc oszczędzajmy ją póki jeszcze jest na to czas”

   Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszej grupie dzieci również przyłączyły się do świętowania. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda, badały wodę za pomocą dotyku. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę. Brały udział z zabawie badawczej, która pokazała jak marnujemy wodę, gdy dobrze nie dokręcamy kranu. Poszczególne działania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce. Każde dziecko wykonało również swoją kropelkę wody łącząc kropki i kolorując ją na kolor niebieski. Na koniec wszyscy zostali obdarowani dyplomami w kształcie kropli wody z napisem „Oszczędzaj wodę”. Poprzez takie działania możemy już od najmłodszych lat uczyć dzieci oszczędzania wody i pokazać jakie jest jej znaczenie dla życia na Ziemi.

Leave a Comment