10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki przyszły ubrane na biało- czerwono i uroczyście świętowali ten wyjątkowy czas dla Nas -Polaków dzień. Na tę uroczystość dzieci wykonały kotyliony w kształcie kwiatka w barwach ojczystych. Przyjmując postawę „na baczność” odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Podczas rozwiązywania quizu dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń historycznych naszej ojczyzny. Świętowaliśmy urodziny Polski tańcząc i śpiewając przy rytmach piosenki „Jestem Polką i Polakiem” i „Kocham Cię Polsko”. Dzięki tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.