W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z Panem Policjantem, których celem była edukacja dzieci jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Przedszkolaki dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego, utrwaliły sobie zasady poruszania się po drodze, poza tym usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych, takich jak zamarznięte zbiorniki wodne. Wiedzą już dobrze, że nieznajomych należy omijać szerokim łukiem, nie wolno nic od nich brać. Na koniec utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Przedszkolaki bardzo aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Wszystkim dzieciom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo i bezpiecznie.

Leave a Comment