8 maja 2023 roku nasze przedszkole w Jeżowej po raz kolejny gościło teatr „Skrzat”, którego aktorzy tym razem zaprezentowali spektakl pt. „Złote dukaty”. Główny bohater – ubogi cukiernik o imieniu Mikołaj – by móc pojąć za żonę księżniczkę Anatellę, wyrusza na poszukiwanie złotych dukatów. W przedstawieniu pojawiają się liczne, zarówno pozytywne jak i negatywne postacie, takie jak: Wróżka, Krasnal, Król, Królowa, Myszka, Czarownica, Zbój, Zajączek oraz Leśny Duch. Dobrzy bohaterowie pomagają Cukiernikowi znaleźć drogę do skarbu, czyli do złotych dukatów. Niestety Czarownica i jej pomocnik – Zbój, próbują pokrzyżować Mikołajowi plany. Na szczęście złote dukaty w rękach złych ludzi zamieniają się w kamienie i piach… Dzieci, jako widzowie i pomocnicy spektaklu, miały swój udział w osiągnięciu dobrego zakończenia, podpowiadając bohaterom konkretne rozwiązania oraz przekazując treść zaklęcia. Przedstawienie niosło ze sobą przesłanie o odwiecznej walce dobra ze złem, gdzie ostatecznie dobro i miłość wygrywają.

Leave a Comment