W środę 30 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości, wróżyły z serca – imię przyszłej żony lub męża.  Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Po słowach: ,,Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Leave a Comment