,,ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

IMG-20190912-WA0077

Święto Pieczonego Ziemniaka to już nasza tradycja przedszkolna, którą podtrzymujemy od kilku lat, toteż w czwartek 12.09.2019r. przedszkolaki z Jeżowej udały się w odpowiednim stroju i z wiaderkami na pole do zaprzyjaźnionej Rodziny Państwa Marii i Ryszarda Mrosek, aby wspólnie zbierać wykopane ziemniaki. Było super: pogoda dopisała, dzieci chętnie ścigały się w zbieraniu ziemniaków. Po skończonej ciężkiej pracy czekała na nas wspaniała atrakcja – przejażdżka traktorem na przyczepie oraz  poczęstunek przygotowany przez naszych gospodarzy: kiełbaski pieczone nad ogniskiem i bułeczka, ziemniaki upieczone w ognisku smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni, ciasto i ciasteczka oraz duuużo picia. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał dzieciom. Spotkanie było bardzo udane i na pewno pozostanie w pamięci. Ten  dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać!!!

Serdecznie DZIĘKUJEMY PAŃSTWU M. R. MROSEK I PANI B. CZAJA za zaangażowanie i poświęcony czas!!!