Ciekawostki z przedszkola

Ciekawostki z Przedszkola w Ciasnej

Spotkanie z pielęgniarkami

1. 04.2016r. gościliśmy w przedszkolu mamusie naszych wychowanków, które bardzo ciekawie i przystępnie przybliżyły dzieciom pracę pielęgniarek.

Konkurs recytatorski

29.04.2016r. odbył się przedszkolny etap konkursu recytatorskiego, na którym wyróżniono dwoje dzieci najpiękniej recytujących. Mateusz Kosiński i  Grzegorz Jonek prezentowali nasze przedszkole w dniu 18.05 b.r. na Powiatowym konkursie recytatorskim dla przedszkolaków pt. „Bajkowe recytacje” w Sierakowie Śląskim.

Zajęcia z instruktorką mażoretek panią Małgorzatą Prowda

W kwietniu gościliśmy panią Małgorzatę Prowda, która poprowadziła zajęcia z pomponami i laskami. Można było założyć również piękne stroje. Nasze przedszkolaki mają wspaniałe poczucie rytmu i ruch przy muzyce nie sprawia im problemu. Dziewczynki z naszego przedszkola regularnie uczęszczają na zajęcia z panią instruktorką.

„PIĘKNA I BESTIA”

6.05.2016r. byliśmy na sztuce teatralnej pt. „PIĘKNA I BESTIA” wystawianej w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu w. A po spektaklu dzieci wesoło bawiły się w lublinieckim „Wesołym Miasteczku”.

Zajęcia kreatywne

Rozwijamy kreatywność w naszych wychowankach proponując im rożne zadania pobudzające ich wyobraźnię i pomysłowość. Rozbudzamy w dzieciach ciekawość poznawczą, prowokujemy do spostrzegania, logicznego myślenia. Inspirujemy wychowanków do  rozwijania zainteresowań, zachęcamy do wyrażania swoich spostrzeżeń oraz do wyciągania i formułowania wniosków. Dzieci tworzyły prace plastyczne z różnych materiałów, oglądały imitacje wybuchu wulkanu, samoistne pompowanie balonu, atramentowe czary, magiczną ciecz, lampę lawa, wciąganie wody do szklanki i inne Wszystko oparte było na wykorzystaniu produktów spożywczych niezagrażających życiu dzieci. Wszyscy chcieli zostać małymi odkrywcami.

Festiwale piosenki

Nasi przedszkolacy z wielkim powodzeniem reprezentowali gminę Ciasna na następujących imprezach:

• IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej (5 maja 2016r.) w Klubie Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu – Alicja Witczak, która zdobyła I miejsce
  • Festiwal Piosenki Religijnej dla Przedszkolaków (18 maja 2016r.) w szkole katolickiej w Lublińcu – Amelia Cieśla i Marta Matejczyk;
  • 05.2016r. przesłuchania na Regionalnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Boronowie, na którym Julita Gambuś i Alicja Witczak ze Zborowskiego zajęły II miejsce w swojej kategorii wiekowej i 2.06 b.m. wystąpiły na koncercie laureatów w Boronowie.

Zajęcia otwarte dla rodziców

W każdej grupie wiekowej odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców.

• 05.2016r. w grupie Starszaków pt. „Wiemy dużo o pszczołach”
  • 05.2016r. w grupie Maluszków pt. „W krainie Bajek”
  • 06.2016r. w grupie Średniaków pt. „Bajki, baśnie i bajeczki”

Rodzice mogli zaobserwować swoje pociechy podczas wykonywania różnych zadań oraz sami aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków

Dzieci zapisane do przedszkola na nowy rok szkolny wraz ze swoimi rodzicami, w maju przybyły do naszego przedszkola na zajęcia adaptacyjne i bardzo aktywnie uczestniczyły w zaproponowanych przez nauczycielki zabawach. Najważniejszym celem tych zajęć jest zapoznanie z przedszkolem, przyjazne i radosne rozpoczęcie kolejnego etapu w życiu najmłodszych dzieci, możliwość bliższego poznania się, nawiązania nowych znajomości.

Spotkania w bibliotece

Nasi przedszkolacy bardzo lubią słuchać bajek. Cyklicznie odwiedzamy Gminną Bibliotekę w Ciasnej, gdzie każda grupa słucha bajki czytanej przez panie bibliotekarki.

W maju b.r. odwiedziliśmy również bibliotekę w szkole podstawowej, gdzie pani dyrektor Urszula Woś opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy o książkach i zasadach wypożyczania ich.

SPOTKANIE Z MUZYKAMI FILHARMONII

20 maja 2016 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w koncercie Filharmonii z Częstochowy. Muzycy przedstawiali utwory z bajek dla dzieci, a nasze przedszkolaki pięknie odgadywały tytuły utworów oraz postacie które tam występowały. Dużą atrakcją było poznanie różnych instrumentów, na których grali artyści. Radości i uśmiechu było dużo, a gromkie brawa roznosiły się po Hali Sportowej w Ciasnej.

WARSZTATY PLASTYCZNE

Przed zbliżającym się Dniem Matki w każdej grupie wiekowej odbyły się warsztaty plastyczne z panią Iwoną Plawgo, na których dzieci wyczarowały przepiękne prezenty dla swoich Mam.

Bądź bezpieczny – Bądź ostrożny

Pod takim hasłem 2.06.2016r. przebiegało spotkanie z przedstawicielami KP Policji w Lublińcu. Przedszkolacy wykazali się dużą znajomością zasad bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym, jak również wiedzą dotyczącą zachowania się w kontaktach z nieznajomymi osobami i nieznanymi zwierzętami.

Wycieczka do wioski indiańskiej „Hocioka”

Przedszkolaki ze swoimi Rodzicami odwiedziły wioskę indiańską „Hocioka”. Uczestnicy zwiedzali skansen, poznali życie i kulturę Indian. Kolejną atrakcją był indiański tor przeszkód, strzelanie z łuku, rzut włócznią i lotkami do celu, nauka pieśni i tańców indiańskich i malowanie twarzy. Emocji i wielu wrażeń nie brakowało, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

GRONO PEDAGOGICZNE PRZEDSZKOLA W CIASNEJ