WYCIECZKA DO OSADY ZABAWY

IMG-20190510-WA0072

10 maja dzieci z Przedszkola w Ciasnej „Słoneczka ” oraz „Muchomorki” wybrały się  na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy „Hokus Pokuss” w Żarkach.

W słodkiej krainie przedszkolaki przekonały się jak wygląda proces produkcji lizaków i cukierków. Dzieci obserwowały produkcję od momentu, kiedy cukier był jeszcze w formie płynnej, po dolaniu barwników i aromatów oraz wyrabianiu masy cukrowej do gotowego produktu. Dzieci mogły spróbować jeszcze ciepłych słodyczy i własnoręcznie stworzyć własnego lizaka. Następnie wybraliśmy się do  Pracowni Etnojura- miejsca zabaw naturalnymi materiałami. Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać zabawkę – drewnianego konika. Wycieczka dostarczyła wszystkim słodkich i kolorowych wrażeń!