Wizyta w bibliotece

20190515_095302

W środę dzieci  z przedszkola z Glinicy wybrały się do Biblioteki. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jakie książki znajdują się w bibliotece, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci wysłuchały bajki „Tupcio Chrupcio nie chce iść do przedszkola”. Żegnając się z panią Małgosią dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki.