SPOTKANIE Z LUDŹMI RÓŻNYCH ZAWODÓW

SPOTKANIE Z PANEM GÓRNIKIEM

Nasz gość w pięknym mundurze galowym opowiedział o bardzo trudnej i ciężkiej pracy górnika.  Zapoznał dzieci z urządzeniami i sprzętem, który jest niezbędny podczas urobku węgla. Pan górnik pokazał nam również odciśnięte w węglu skamieliny.

SPOTKANIE Z PANIAMI PIELĘGNIARKAMI

W przedszkolu gościliśmy mamusie naszych wychowanków, które bardzo ciekawie i przystępnie przybliżyły dzieciom pracę pielęgniarek.

Dzieci czynnie uczestniczyły w demonstracji zabiegów medycznych, przekonały się, że praca pielęgniarki jest bardzo potrzebna  i niezwykle odpowiedzialna.

SPOTKANIE Z PANIĄ ARCHITEKT

Jednym z ciekawszych zawodów jest zawód architekta.

Aby nim zostać trzeba wielu rzeczy się nauczyć, kochać rysowanie, malowanie i mieć bardzo dużą wyobraźnię.

Przedszkolaki dowiedziały się, jak się projektuje domy oraz całe osiedla. Poznały także, jakie akcesoria i sprzęty są niezbędne na budowie oraz,  jaki kolor kasku noszą  różne osoby.

Spotkania z zaproszonymi do przedszkola gośćmi są bardzo interesujące i lubiane przez naszych przedszkolaków.