MOC WITAMIN!

IMG-20190408-WA0040

W środę 3 kwietnia było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego dzieci z grupy „Słoneczka” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał deseczkę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.