LIST DO RODZICÓW

DRODZY RODZICE!

Na pewno  zastanawiacie się dlaczego strajkujemy? Nie było nam łatwo podjąć taką decyzję, bo chodzi też o naszych przedszkolaków, o ich dobro. Jednakże patrząc na obecny stan oświaty i stosunek do nauczyciela  podjęliśmy tę decyzję solidarnie z nauczycielami w całym kraju.

Nasza praca jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca. Czas naszej pracy nie ogranicza się tylko do etatowych 25 godzin.  Przygotowanie i udział w uroczystościach, wycieczki,  spotkania z Wami, przygotowanie się do zajęć, prowadzenie obszernej dokumentacji przedszkolnej, udział w radach pedagogicznych, liczne szkolenia, studia podyplomowe to wszystko odbywa się poza naszą pracą.

Jesteśmy grupą zawodową posiadającą wysokie kwalifikacje, a nasza praca jest bardzo odpowiedzialna, jednakże nasze wynagrodzenie jest niewiele wyższe niż płaca minimalna, a często niższe niż płace pracowników z dużo mniejszą odpowiedzialnością.

Dziękujemy za Waszą wyrozumiałość jest ona dla nas bardzo ważna, odbieramy ją jako poparcie nas i naszych postaw.

Nauczyciele Przedszkoli w Ciasnej, Glinicy, Jeżowej i Zborowskiem.