DZIEŃ DZIECKA z JEDNOSTKĄ OSP Z GLINICY

20190531_100202

Z okazji DNIA DZIECKA 31.05. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej z Glinicy. Nasze przedszkole odwiedzili panowie strażacy: Ireneusz Tudzio, Rafał Gała, Dawid Tudzio, Kamil Tudzio, Jakub Tudzio, Komendant Gminny  OSP Krzysztof Strzoda oraz pani Weronika Tomala-mama naszej Mileny. Spotkanie rozpoczęło się krótką rozmową na temat bezpieczeństwa. Po krótkim wstępie zaczęła się prezentacja wozu strażackiego, do którego dzieci miały możliwość wejścia i obejrzenia go od środka. Przedszkolaki podziwiały wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej pracy. Kolejnym etapem był pokaz w jaki sposób używa się węża strażackiego, co wzbudziło wielką radość naszych przedszkolaków. Dzieci także z wielką przyjemnością przymierzały hełm strażacki, co sprawiło, że przez chwilę mogły wczuć się w rolę strażaka. Następnie wzięły udział w konkurencjach, które zorganizowali dla nich strażacy. Wielkim wydarzeniem była również dla nich krótka przejażdżka wozem strażackim.

Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas,  którego nabyły cenną wiedzę. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonany obrazek oraz dyplom, zaś strażacy z okazji Dnia Dziecka obdarowali wszystkie dzieci paczkami ze słodkościami.

Wrażenia jaki dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy jeszcze raz za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu!